Търси
Всички категории
    Menu Затвори

    За съжаление този продукт вече не е наличен

    ФЕРВЕКС ЗА ВЪЗРАСТНИ Сашета*8

    Производител: UPSA SAS
    Фервекс съдържа парацетамол. Той е комбинация от аналгетик/антипиретик, антиалергично средство и аскорбинова киселина. Предназначен за лечение на простуда, алергичен ринит, ринофарингит и грипоподобни състояния при възрастни и деца над 15 години.
    Складова единица: 1132
    8,90 (BGN)
    i h
    Доставка до
    *
    *
    Метод за доставка
    Име
    Очаквана дата на доставка
    Цена
    Няма опции за доставка

    Листовка: информация за потребителя
    ФЕРВЕКС ЗА ВЪЗРАСТНИ 500 mg/25 mg/200 mg гранули за перорален разтвор
    Парацетамол / Фенирамин малеат / Аскорбинова киселина

    FERVEX Adults 500 mg/25 mg/200 mg granules for oral solution
    Paracetamol/Pheniramine maleate/Ascorbic acid

    Прочетете внимателно цялата листовка, преди да започнете да приемате това лекарство, тъй като тя съдържа важна за Вас информация.
    Винаги приемайте това лекарство точно както е описано в тази листовка или както Ви е казал Вашият лекар, фармацевт или медицинска сестра.

    Запазете тази листовка. Може да се наложи да я прочетете отново.
    Ако се нуждаете от допълнителна информация или съвет, попитайте Вашия фармацевт.
    Ако получите някакви нежелани реакции, уведомете Вашия лекар, фармацевт или медицинска сестра. Това включва и всички възможни нежелани реакции, неописани в тази листовка.
    Ако след 3 до 5 дни не се чувствате по-добре или състоянието Ви се влоши, трябва да потърсите лекарска помощ.
    Какво съдържа тази листовка
    1. Какво представлява ФЕРВЕКС ЗА ВЪЗРАСТНИ и за какво се използва
    2. Какво трябва да знаете, преди да приемете ФЕРВЕКС ЗА ВЪЗРАСТНИ
    3. Как да приемате ФЕРВЕКС ЗА ВЪЗРАСТНИ
    4. Възможни нежелани реакции
    5. Как да съхранявате ФЕРВЕКС ЗА ВЪЗРАСТНИ
    6. Съдържание на опаковката и допълнителна информация

    1. Какво представлява ФЕРВЕКС ЗА ВЪЗРАСТНИ и за какво се използва
    ФЕРВЕКС ЗА ВЪЗРАСТНИ съдържа парацетамол.
    ФЕРВЕКС ЗА ВЪЗРАСТНИ е комбинация от аналгетик/антипиретик, антиалергично средство и аскорбинова киселина.

    Това лекарство е за лечение на простуда, алергичен ринит, ринофарингит и грипоподобни състояния при възрастни и деца над 15 години.

    Ако симптомите на повишена температура продължат повече от 3 дни, а другите симптоми - повече от 5 дни и/или се влошат, или се появи друг симптом след приемане на лекарството, не се чувствате по-добре или състоянието Ви се влоши, трябва да потърсите лекарска помощ.

    2. Какво трябва да знаете, преди да приемете ФЕРВЕКС ЗА ВЪЗРАСТНИ
    Не приемайте ФЕРВЕКС ЗА ВЪЗРАСТНИ
    ако сте алергични към активните вещества или към някоя от останалите съставки на това лекарство (изброени в точка 6).
    Това лекарство не трябва да се използва в следните случаи:

    сериозно чернодробно заболяване;
    някои форми на глаукома;
    заболявания на простатата и пикочните пътища;
    при деца под 15 години;
    при непоносимост към фруктоза, синдром на глюкозо-галактозна малабсорбция или захарозо-изомалтазен дефицит, поради наличието на глюкоза.
    Предупреждения и предпазни мерки
    Говорете с Вашия лекар, фармацевт или медицинска сестра, преди да приемете ФЕРВЕКС ЗА ВЪЗРАСТНИ.

    Консултирайте се веднага с Вашия лекар или фармацевт в случай на предозиране или случайно приемане на свръх висока доза.Това лекарство съдържа парацетамол. Други лекарства също съдържат тази субстанция. Не комбинирайте такива лекарства, за да не надхвърлите препоръчваната дневна доза (виж "Как да приемате ФЕРВЕКС ЗА ВЪЗРАСТНИ").

    Температурата трябва да спадне бързо.
    Не надхвърляйте посочената дозировка и се консултирайте с лекар веднага в случай на предозиране.
    Не използвайте лекарството за продължително лечение без назначение от лекар, особено ако симптомите на повишена температура продължат повече от 3 дни, а другите симптоми - повече от 5 дни и/или се влошат, или се появи друг симптом след приемане на лекарството.

    Информирайте Вашия лекар или фармацевт в случай на бъбречно заболяване, бременност и кърмене.
    Информирайте Вашия лекар или фармацевт когато едновременно с него вземате и друго лекарство.
    По време на лечението не трябва да се приема алкохол или седативни средства.
    Всяко саше съдържа 11,5 g захароза, което трябва да се вземе под внимание при хранителни режими с ниско съдържание на захар или диабет.
    Други лекарства и ФЕРВЕКС ЗА ВЪЗРАСТНИ
    Трябва да кажете на Вашия лекар или фармацевт, ако приемате, наскоро сте приемали или е възможно да приемете други лекарства.

    За да избегнете вредните ефекти от предозиране, НЕ КОМБИНИРАЙТЕ други лекарства съдържащи антихистамини или парацетамол БЕЗ КОНСУЛТАЦИЯ С ЛЕКАР. КОГАТО СЕ СЪМНЯВАТЕ, НЕ СЕ КОЛЕБАЙТЕ ДА СЕ ОБАДИТЕ НА ВАШИЯ ЛЕКАР ИЛИ ФАРМАЦЕВТ.

    ФЕРВЕКС ЗА ВЪЗРАСТНИ с храна, напитки в алкохол
    По време на лечението не трябва да се приема алкохол.

    Бременност, кърмене и фертилитет
    Ако сте бременна или кърмите, смятате, че може да сте бременна или планирате бременност, посъветвайте се с Вашия лекар или фармацевт преди употребата на това лекарство.

    Ако е необходимо, ФЕРВЕКС ЗА ВЪЗРАСТНИ може да се прилага по време на бременност. Трябва да използвате най-ниската възможна доза, която намалява божата и/или сваля температурата и за възможно най-кратко време. Свържете се с Вашия лекар или акушерка, ако болката и/или температурата не са намалели или ако трябва да приемате лекарството по-често.

    Шофиране в работа с машини
    Хората, които шофират моторни превозни средства или работят с машини, трябва да бъдат предупреждавани за риска от сънливост при употребата на това лекарство.

    Този ефект се усилва при приема на алкохол или лекарства, съдържащи алкохол.

    ФЕРВЕКС ЗА ВЪЗРАСТНИ съдържа захароза, малтодекстрин (източник на глюкоза и фруктоза) и следи от етанол и натрий.
    Това лекарство съдържа 11,5 g захароза на доза. Това трябва да се има предвид при пациенти със захарен диабет. Ако Вашият лекар Ви е казал, че имате непоносимост към някои захари, свържете се с него, преди да приемете този лекарствен продукт.

    Това лекарство съдържа следи (7 mg) от алкохол (етанол), по-малко от 100 mg на саше.

    Това лекарство съдържа по-малко от 1 mmol натрий (23 mg) на саше, т.е. може да се каже, че практически не съдържа натрий.

    3. Как да приемате ФЕРВЕКС ЗА ВЪЗРАСТНИ
    Винаги приемайте това лекарство точно както е описано в тази листовка или както Ви е казал Вашият лекар, фармацевт или медицинска сестра. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт.

    Препоръчителната доза при възрастни и деца над 15 години е:
    1 саше, 2 или 3 пъти на ден.

    Интервалът между два приема трябва да бъде най-малко 4 часа. Съдържанието на сашето трябва да се приема с достатъчно количество гореща или студена вода.
    Перорално приложение.
    При грипоподобни състояния се препоръчва лекарството да се взима с гореща вода вечер, щом се появят първите симптоми.
    В случаи на остра бъбречна недостатъчност (креатининов клирънс < 10 ml/min) интервалът между два приема трябва да бъде поне 8 часа.

    Не използвайте това лекарство за продължително лечение без консултация с лекар, особено ако симптомите продължат повече от 5 дни.

    Ако сте приели повече от необходимата доза ФЕРВЕКС ЗА ВЪЗРАСТНИ
    В случай на случайно или преднамерено предозиране информирайте Вашия лекар или фармацевт.

    Ако имате някакви допълнителни въпроси, свързани с употребата на това лекарство, попитайте Вашия лекар или фармацевт.

    4. Възможни нежелани реакции
    Както всички лекарства, това лекарство може да предизвика нежелани реакции, въпреки че не всеки ги получава.

    Настъпване на остър пристъп на глаукома при хора, които имат такова предразположение.
    Уринарни нарушения (значително намаляване на урината, затруднено уриниране).
    Сухота в устата, нарушения на акомодацията (способността на окото да се нагласява за виждане на различни разстояния), запек.
    Нарушения на паметта или концентрацията, объркване, световъртеж (по-често при пациенти в старческа възраст).
    Липса на координация в движенията, треперене.
    Сънливост, занижено внимание - по-ясно изразено в началото на лечението.
    Съобщава се за редки случаи на кожен обрив, зачервяване на кожата, или алергична реакция под формата на внезапен оток на лицето или шията, или внезапно неразположение с понижение на кръвното налягане. Лечението трябва незабавно да се преустанови, да се потърси съвета на лекар и да не се приемат повече лекарства съдържащи парацетамол или фенирамин.
    Съобщава се за няколко редки случаи на промяна в резултатите на лабораторните изследвания, напр. много ниски нива на някои бели кръвни телца или тромбоцити, което може да доведе до кървене от носа или венците. В такъв случай се консултирайте с лекар.

    Съобщаване на нежелани реакции
    Ако получите някакви нежелани лекарствени реакции, уведомете Вашия лекар или фармацевт. Това включва всички възможни, неописани в тази листовка нежелани реакции. Можете също да съобщите нежелани реакции директно чрез:

    Изпълнителна агенция по лекарствата,
    ул."Дамян Груев" № 8,
    1303 София,
    тел.: +359 2 8903417,
    уебсайт: www.bda.bg

    Като съобщавате нежелани реакции, можете да дадете своя принос за получаване на повече информация относно безопасността на това лекарство.

    5. Как да съхранявате ФЕРВЕКС ЗА ВЪЗРАСТНИ
    Да се съхранява на място, недостъпно за деца. Да се съхранява под 25 °C.
    Не използвайте това лекарство след срока на годност, отбелязан върху опаковката. Срокът на годност отговаря на последния ден от посочения месец.

    Не изхвърляйте лекарствата в канализацията или в контейнера за домашни отпадъци. Попитайте Вашия фармацевт как да изхвърляте лекарствата, които вече не използвате. Тези мерки ще спомогнат за опазване на околната среда.

    6. Съдържание на опаковката и допълнителна информация
    Какво съдържа ФЕРВЕКС ЗА ВЪЗРАСТНИ
    Активните вещества са:

    Парацетамол (Paracetamol) 500 mg
    Фенирамин малеат (Pheniramine maleate) 25 mg
    Аскорбинова киселина (Ascorbic acid) 200 mg
    Другите помощни вещества са: арабска гума, безводна лимонена киселина, захарин натрий, захароза, натурален антилски аромат, за едно саше от 13,1 g.

    Как изглежда ФЕРВЕКС ЗА ВЪЗРАСТНИ и какво съдържа опаковката
    Гранули за перорален разтвор - 8 сашета в кутия.

    Притежател на разрешението за употреба и производител
    Притежател на разрешението за употреба
    UPSA SAS, Франция

    Производител
    UPSA SAS, Франция

    Дата на последно преразглеждане на листовката 11/2020 г.

    0.0 0
    Напиши отзив Затвори
    • Само регистрирани потребители могат да пишат отзиви
    *
    *
    • Лошо
    • Отлично
    *
    *
    *